arrow_back
Chirurgia oka

dr Karolina Stanienda-Sokół

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Laureatka stypendiów Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Doświadczenie i rozwój

Oprócz pracy z pacjentami, poświęca się pracy klinicznej, dydaktycznej oraz badawczej, prowadząc badania naukowe, głównie z zakresu chorób przedniego odcinka gałki ocznej i prowadząc zajęcia z okulistyki ze studentami kierunku lekarskiego oraz ratownictwem medycznym w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach.

Członek komitetów organizacyjnych i naukowych Międzynarodowego Sympozjum nt. postępów w diagnostyce i terapii schorzeń rogówki oraz Śląskiego Meetingu Siatkówkowego.

Młodszy asystent Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i konferencjach naukowych oraz publikując artykuły w krajowych i międzynarodowych czasopismach medycznych.

Okulistyka, okuloplastyka i medycyna estetyczna

Okulistyka i medycyna estetyczna, stanowią komplementarne specjalności, ponieważ obydwie wymagają ogromnej precyzji i skupienia.

Oko to organ delikatny i wrażliwy, tak samo jak otaczająca go skóra. Najbardziej ceni sobie naturalność uzyskanych efektów.

Połączenie wiedzy z zakresu okulistyki, okuloplastyki i medycyny estetycznej pozwala uzyskać najlepsze efekty oraz zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa Pacjentów.

Dr Karolina Stanienda-Sokół

lek. med. Karolina Stanienda-Sokół jest członkiem:

• Polskiego Towarzystwa Okulistycznego

• Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging

• Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich

• Instytutu Okulistyki Barraquera w Barcelonie

• Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych

• Europejskiego Towarzystwa Okuloplastyki i Chirurgii Rekonstrukcyjnej